Експерт розповів про ризики для газопостачання в Україні у разі нападу РФ

Источник: ukrnovyny.com
газ Україна Росія
Експерт розповів про ризики для газопостачання в Україні у разі нападу РФ

У разі руйнування газової інфраструктури України, постачання природним газом припиниться в той же момент. У разі зупинки транзиту, населення зможе отримувати газ ще тиждень. Таку думку УНН висловив експерт з питань енергетики Валентин Землянський, коментуючи нещодавню статтю агентства Reuters.

За інформацією експертів агентства Reuters, при можливому збройному наступі РФ, у разі припинення транзиту або руйнування транзитних газопроводів, Україна зможе забезпечити газом населення та об'єкти критичної інфраструктури протягом 5-7 днів.

“Якщо йти за логікою статті, і удари будуть нанесені по ключових транзитних артеріях, але ні про яке постачання газом мови йти не буде — тобто, ніяких 5-7 днів. Вони ж говорять якраз про атаку на інфраструктуру. А потім, вони говорять про те, що 5-7 днів. Так як же буде 5-7 днів, якщо вам розбомбили газопроводи?"- каже Землянський.

На уточнююче питання про запаси в ПСГ він зазначив, що навіть при їх наявності, до них не буде доступу.

"Тут потрібно розділити. Якщо буде зруйнована газова інфраструктура, то постачання припиниться в той же момент. Якщо ми говоримо просто про зупинку транзиту - то так, на якийсь період часу обмежать промисловість, населення ще зможе отримувати (газ) - тобто, тут вони мають рацію, населення зможе отримувати газ протягом 5-7 днів. Але, в тій логіці, в якій була написана стаття, вони якраз говорили про атаку на інфраструктуру. З цього, так, якщо інфраструктура не буде зруйнована - ми ще можемо протриматися якусь кількість часу", - зазначив експерт.

На питання, чи можливо забезпечити собі "подушку безпеки" або план "Б" на подібний випадок, співрозмовник заперечив, що такої можливості нема.

"Давайте розуміти, вся інфраструктура, яка побудована на сьогодні - це спадщина радянського союзу. І в принципі передбачалося, що транзит і постачання газу українським споживачам — це і є нерозривно пов'язані між собою речі. З цього, якщо зупиняється транзит - то питання поставок теж стає під великим питанням", - говорить Землянський.

“Це те, про що не люблять згадувати в НАК „Нафтогаз - Україна“. Вони говорять про зниження, про те, що падають обсяги, але в разі зупинки транзиту, газопостачання всіх споживачів в тому вигляді, в якому є — воно стане під дуже великим питанням. Особливо та частина, яка західніше Києва. Тому що сховища - це добре, але сховища — це на зимовий період. А що ми будемо робити з весни по осінь, коли сховища треба заповнювати? Тут стануть дуже великі питання", - зазначив він.

За словами експерта, завдання України на сьогодні  -це збереження транзиту по газотранспортній системі, її модернізація і по можливості пошук потенційних контрагентів, наприклад в особі Польщі, які були б зацікавлені в збільшенні обсягах транзиту через українську територію і в поставках російського газу.

Росія зосередила понад 100 тисяч військовослужбовців в межах досяжності кордону з Україною, оточивши її з півночі, сходу і півдня, викликавши тривогу, що Москва готується до нового військового нападу після вторгнення в Крим в 2014 році.

Європейський Союз залежить від Росії приблизно на третину через постачання газу. Будь-які перебої з поставками російського газу в Європу посилять існуючу енергетичну кризу, викликану дефіцитом.

Рекордні ціни на електроенергію призвели до зростання споживчих рахунків за електроенергію, а також комерційних витрат і викликали протести в деяких країнах.

Росія зазвичай поставляє 40 мільярдів кубометрів газу на рік до Європи через Україну, але вона вже вдвічі скоротила ці поставки за цим маршрутом.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть