Die Welt: у ЄС закінчуються ліки для пацієнтів з COVID-19
У лікарнях Німеччини закінчуються ліки для лікування тяжко хворих пацієнтів з COVID-19 у відділеннях інтенсивної терапії. Йдеться про седативні, знеболюючі, міорелаксанти і антибіотики, а також про медикаменти для реанімації.
Про це пише Die Welt з посиланням на лист Єврокомісії до виробників ліків, який опинився в руках журналістів. У ньому єврокомісар з охорони здоров'я Стелла Кіріакідес закликає кілька європейських асоціацій фармакології підштовхнути компанії до збільшення виробництва цих медикаментів. При цьому вона наголошує, на "надзвичайній терміновості проблеми".
В листі вказано, що раніше кілька країн ЄС повідомили Європейській агенції лікарських засобів (EMA), що у їхніх запасів життєво необхідних ліків лишилося лише на тиждень.
"Надзвичайно важливо надати терміновий пріорітет збільшенню виробництва цих препаратів. Ми покладаємося на вас і вашу відповідальність і солідарність для того, щоб пацієнти в Європі мали доступ до необхідних ліків", - пише в листі Кіріакідес.
Видання пише, що в листа випливає тяжке становище клінік в Німеччині. Вони готуються до того, що у найближчі дні виникне дефіцит анестетиків і седативних засобів, таких як фентаніл, пропофол, кетамін, лорозепам і морфін. Загалом, клініки повідомили EMA, що за 47 годин у них закінчаться необхідні засоби для реанімації.
Die Welt пояснює, що пацієнтам з коронавірусом, які потрапили в тяжкому стані у відділення інтенсивної терапії, де їх підключили до апаратів вентиляції легень, потрібно близько 50 препаратів. Зокрема, седативні засоби і ліки, які використовують при інтубації.
Лист Єврокомісії також викриває те, що у деяких країн Європи засоби для лікування тяжко хворих вже закінчилися. Зокрема, це стосується Іспанії, Франції, Швеції, Фінляндії і Австрії.
"Бюро журналістських розслідувань" з'ясувало, що дефіцит призводить до того, що пацієнтам з COVID-19 починають давати альтернативні препарати, які поки в наявності. Однак, їхня дія часто більш сильна і може викликати тяжкі побічні наслідки. Приміром, у літніх пацієнтів може виникнути патологічний стан, який називають делірій. Він виникає при порушенні функцій мозку, яке може вплинути на свідомість, пам'ять і психосоматику.