EUObserver: нові атаки на Донбасі викривають військову присутність РФ

Источник: ukrnovyny.com
EUObserver: нові атаки на Донбасі викривають військову присутність РФ

Обстріли на Сході України минулого тижня були настільки інтенсивними, що в місті Кадіївка всього за три години відбулося 1094 вибухи, про що свідчать дані міжнародних спостерігачів. Це означає, що вибух відбувався кожні 10 сенкуд.

Небачений «спалах порушень перемир’я» в Луганській області тривав шість годин, за які всього відбулося 2,5 тисяч вибухів. Крім того, в ОБСЄ кажуть про застосування стрілецької зброї, - пише EUObserver. Спостерігачі організації не кажуть, хто відповідальний. Але українська армія каже, що спалах почався, коли російські окупаційні війська обстріляли українські позиції з крупнокаліберної артилерії й гармат, а потім почали наземний прорив «через лінію фронту». Сутичка закінчилася втратами з обох боків. Посольство ЄС в Києві підтримало українську версію подій.

«Ці наступальні спроби збройних формувань, підтримуваних Росією, йдуть врозріз погодженому перемир’ю», - сказав посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

«ЄС очікує, що Росія повною і мірою й негайно скористається своїм впливом на збройні формування, які вона підтримує», - додав він.

П’ять країн Євросоюзу також засудили Росію в заяві на засіданні Ради безпеки ООН того ж дня.

«Ми закликаємо обидві сторони повністю дотримуватися перемир’я. Особливо закликаємо Росію використати свій вплив на збройні формування, які вона підтримує», - заявили Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина й Польща.

Російська демонстрація сили, вірогідно, була націлена на здобуття важелю впливу на мирних переговорах, які ведуть Україна, Франція й Німеччина. Але не зважаючи на політичну логіку, нові атаки спростовують старе твердження Москви про те, що у неї немає озброєних сил на Донбасі.

«Було б неправильно говорити, що Кремль відповідальний за будь-що, що сталося там», - сказав прес-секретар адміністрації президента РФ Дмитро Пєсков.

Але і старі заперечення з боку Росії стали причиною появи дипломатичних евфемізмів. Приміром, спостерігачі ОБСЄ у своїх останніх звітах писали, що зафіксували «російські типи танків», ракетних установок, артилерії, систем ППО, а також БМП на «непідконтрольних уряду територіях» на Сході України. Дипломати ЄС теж схильні говорити про «утворення, які підтримує Росія» або «іноземні збройні сили» замість «російські війська» на Донбасі.

 Але для українських дипломатів інтенсивність вогневої сили ворога остаточно спростувала брехню Росії про те, що українська армія нібито воює проти місцевих «сепаратистів».

«Російська Федерація продовжує постачати своїм окупаційним силам в регіоні зброю, регулярні війська й найманців в таких масштабах, що їхня чисельність тепер перевершує деякі європейські армії», - сказав посол України в ООН Сергій Кислиця під час засідання Ради безпеки.

Він наголосив, що на окупованій частині Донбасу перебувають 500 російських танків, 1000 БМП, 130 ракетних систем й 800 артилерійських систем.

«Лише за минулий рік РФ відправила понад 4 тисячі тон озброєння й боєприпасів на окуповані території Донбасу», - додав посол.

«Це ще одна цинічна атака на Донбасі. Ми поінформували ЄС про російську ескалацію й закликаємо наших партнерів відреагувати відповідно», - сказав посол України в ЄС Микола Точитський.

Зі свого боку, українські військові офіцери теж говорять, що воюють саме проти російських військ.

«Коли я кажу «ворог», то маю на увазі Російську Федерацію. Вчорашні шахтарі не могли знайти танки у своїх шахтах і навчитися на них їздити без спеціальної підготовки», - сказав український полковник, який командував 93-ю бригадою в Луганську минулого року.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть